Od czerwca na trasy wrócą kolejne pociągi Kolei Dolnośląskich

przez | 27 maja 2020

Koleje Dolnośląskie zdecydowały o przywróceniu od poniedziałku, 1 czerwca, kolejnych połączeń. Do siatki wrócą, bądź zostaną wydłużone 52 pociągi. To trzeci etap odmrażania połączeń kolejowych w regionie.

Spółka realizuje kolejny etap planu przywracania pełnego, kolejowego rozkładu jazdy w regionie. Wcześniejsze zmiany, wprowadzone od 1 oraz od 11 maja pozwoliły na przywrócenie regularnego kursowania 49 pociągów.

Planując z samorządem województwa poszczególne etapy przywracania połączeń, zwracamy szczególną uwagę na szukanie optymalnych rozwiązań, łączących zakres zdejmowanych bądź obowiązujących obostrzeń oraz oczekiwania pasażerów. Ten model się sprawdza i w efekcie mamy już za sobą dwa etapy odwieszania połączeń, a dziś możemy ogłaszać wejście w trzeci etap – powiedział Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

W kwietniu, w okresie zawieszenia największej liczby połączeń w regionie, pociągi Kolei Dolnośląskich wykonywały jedynie 45% standardowej pracy eksploatacyjnej. Po przywróceniu 1 czerwca trzeciej już puli połączeń, spółka osiągnie poziom 70%.

Więcej połączeń regionalnych

Wraz z początkiem czerwca na dolnośląskie trasy powrócą 52 pociągi Kolei Dolnośląskich. Większość przywracanych połączeń dotyczy pociągów kursujących codziennie. Zmiany obejmą także połączenia do popularnych miejscowości turystycznych: Kudowy Zdroju i Szklarskiej Poręby.

Przywrócone połączenia obejmą trasy łączące stolicę Dolnego Śląska z Trzebnicą, Wałbrzychem, Jelenią Górą, Bielawą, Zgorzelcem, Międzylesiem, Krotoszynem i Jelczem-Laskowicami. Wrócą też pociągi na trasach z Legnicy do Kamieńca Ząbkowickiego i Kudowy Zdroju oraz z Wałbrzycha do Kudowy Zdroju.

Dodatkowo, wydłużone zostaną wybrane połączenia do Lubania, Głogowa, Jeleniej Góry i Międzylesia. Zmiany obejmą też połączenia do i z Tuplic, które zostaną wydłużone z Legnicy do Wrocławia.

Pełna lista zmian oraz aktualny rozkład jazdy są dostępne na stronie internetowej przewoźnika.

Zmiany w kursowaniu pociągów Kolei Dolnośląskich »

Połączenia przywrócone od 01.06.2020 dot. stacji Zgorzelec
  • Poc. nr 69567 Wrocław Gł. 9:50 – Zgorzelec 12:00 (kursuje codziennie)
  • Poc. nr 69532 Zgorzelec 14:00 – Wrocław Gł. 16:12 (kursuje codziennie)
  • Poc. nr 69130 Zgorzelec 20:15 – Wrocław Gł. 21:55 (kursuje codziennie)

W rozkładzie pojawi się nowy pociąg relacji Lubań Śl. 19:06 – Węgliniec 19:37 – Zgorzelec 19:58, który będzie kursował codziennie.

Liniowy rozkład jazdy ważny od 01.06.2020 r.
Zgorzelec – Bolesławiec – Legnica – Wrocław

Aktualny rozkład jazdy pociągów dostępny jest w zakładkach ZGORZELEC (UJAZD) oraz ZGORZELEC MIASTO.

Koleje Dolnośląskie S.A.