Wiosenna korekta rozkładu jazdy w Kolejach Dolnośląskich

przez | 5 marca 2021

14 marca br. wchodzi w życie sezonowa korekta kolejowego rozkładu jazdy. Zmiany obejmą również połączenia Kolei Dolnośląskich. Na tory wyjedzie 18 nowych pociągów, w tym na popularnych, turystycznych trasach do Trutnova czy Adrspachu.

W nowym rozkładzie jazdy, który będzie obowiązywał od 14 marca utrzymana została dotychczasowa siatka połączeń. Pojawi się kilkanaście nowych pociągów, m.in. do Kątów Wrocławskich, Malczyc i czeskich miejscowości, a wybrane pociągi kończące do tej pory swoje trasy w Dusznikach Zdroju zostaną wydłużone do Kudowy Zdroju.

– Korekta rozkładu jest związana przede wszystkim z uruchomieniem połączeń sezonowych, ale też zmianami, które wymuszają na nas zaplanowane na najbliższy kwartał prace remontowe na wybranych odcinkach – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. – Jednocześnie cały czas monitorujemy rozwój sytuacji epidemicznej, a co za tym idzie – będziemy też przyglądać się jak w praktyce wygląda frekwencja i realizowanie połączeń w regionie względem możliwych zmian ograniczeń, które nadal obowiązują w Polsce – dodał.

Wracają połączenia sezonowe

Do rozkładu jazdy wracają cieszące się ogromną popularnością sezonowe połączenia do Czech. Od 24 kwietnia pasażerowie będą mogli wyruszyć w podróż do Skalnego Miasta w Adrspachu oraz do Trutnova.

– Uruchomienie połączeń sezonowych do Czech to dla nas naturalny krok po przywróceniu kursowania połączeń międzynarodowych w styczniu. Pasażerowie chętnie z nich korzystają – mówi Bartłomiej Rodak.

Modernizacje linii kolejowych

W związku z zaplanowanymi pracami remontowymi i modernizacyjnymi na wybranych odcinkach czasowo pojawi się komunikacja zastępcza. Autobusy za pociąg wyjadą na drogi na kilku trasach:

  • Trzebnica – Wrocław Pawłowice w dniach 20 – 21 marca br.
  • Oleśnica – Oleśnica Rataje w dniach 10 – 19 kwietnia br.
  • Görlitz – Zgorzelec – Lubań Śl. – Gryfów Śl. w dniach 4 – 10 czerwca br.
  • Kłodzko – Nowa Ruda/Wałbrzych Miasto w dniach 18 – 24 marca br.
  • Kodzko – Międzylesie – Lichkov w dniach 15 – 30 kwietnia br.
  • Strzegom/Jawor – Legnica w dniach 20 maja – 2 czerwca br.

Liniowy rozkład jazdy ważny od 14.03.2021 r.
Zgorzelec – Bolesławiec – Legnica – Wrocław
Zgorzelec – Lubań – Gryfów Śl. – Jelenia Góra

Aktualny rozkład jazdy pociągów dostępny jest w zakładkach ZGORZELEC (UJAZD) oraz ZGORZELEC MIASTO.

Koleje Dolnośląskie S.A.