Granice zamknięte przed koronawirusem. Zawieszone pociągi międzynarodowe!

przez | 14 marca 2020

Od niedzieli 15 marca zawieszone będą międzynarodowe pasażerskie połączenia kolejowe i lotnicze. Funkcjonował będzie transport towarowy. Działać nadal będą również krajowe połączenia kolejowe i lotnicze.

Od niedzieli 15 marca do odwołania wstrzymane jest przemieszczanie pasażerów w transporcie kolejowym wykonywanym z przekroczeniem granicy. Oznacza to wstrzymanie kursowania pasażerskich pociągów międzynarodowych. Jeśli w sobotę wybierasz się w podróż za granicę, sprawdź na stronie przewoźnika, czy pociąg, którym planowałeś podróż będzie kursował. Niektórzy przewoźnicy ze względów operacyjnych zdecydowali się zawiesić niektóre połączenia już w sobotę.

Zmiany w kursowaniu pociągów międzynarodowych:

Przewoźnicy, z uwagi na charakter sytuacji, wprowadzają specjalne zasady zwrotu biletów na połączenia międzynarodowe. Szczegóły znajdziesz na stronach internetowych poszczególnych przewoźników.

Regulacje dotyczące zamknięcia granic zostały wprowadzone rozporządzeniem ministra zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemiologicznego. Celem działań jest zatrzymanie wzrostu przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Więcej na ten temat koronowirusa i przeciwdziałaniu rozpowszechniania zakażeń przeczytasz na stronie UTK oraz gov.pl/koronawirus.

Adresy stron internetowych przewoźników pasażerskich oraz numery telefoniczne infolinii można znaleźć na stronie UTK po kliknięciu w logo wybranego przewoźnika.

Urząd Transportu Kolejowego